خرید , فروش و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در دوران کرونا آیا استفاده از یک امتیازاست و یا یک ریسک نگران کننده

سوالی که در ماههای اخیر و با شروع کوید-۱۹ ذهن اکثر خریداران و فروشندگان ملک را به خود مشغول کرده است. این تردید را حتی میتوان در اجاره ملک هم مشاهده نمود. با بررسی آمارها و بازار ملک آنچه که حداقل در ایالت کالیفرنیا مشاهده میشود و میتواند در رسیدن به پاسخ این سوال کمک کند آن است که قیمتها و سرعت خرید و فروش ملک کاهش نداشته و همچنان میزان تقاضای خریداران ملک بیشتر از تعداد عرضه آن در بازارهای کالیفرنیاست.

کالیفرنیا به دلیل امتیازات خاص خود از جمله وسعت زمین , جمعیت، آب و هوا، کثرت فرصتهای شغلی و …همواره مورد توجه خریداران ملک برای سکونت، تجارت و یا سرمایه گذاری در این ایالات بوده است. نقل و انتقالات اخیر در کالیفرنیا نیز حاکی از ادامه این روند است . کاهش نرخ بهره وامهای بانکی در دوران کوید ۱۹ را نیز می بایستی به موارد قبلی افزود که موجب اشتیاق خریداران و افزایش متقاضیان خرید ملک شده است.

به نظر میرسد بازار املاک کالیفرنیا با همان شکل قبلی یعنی خریداران بسیار و فروشندگان اندک به کار خود ادامه خواهد داد و همچنین موج جدید خریداران به دلیل کاهش نرخ بهره وامهای بانکی به خریداران قبلی نیز اضافه خواهد شد. افزایش خریداران در بازار فعلی کالیفرنیا، مشکل کمبود لیستهای املاک فروشی را حادتر از قبل نموده و احتمال افزایش رقابتی قیمت ملک وجود دارد.

خرید و فروش ملک به دلیل مبلغ بالای آن و ریسک های مرتبط به ان تصمیم گیری بزرگی در زندگی هر شخصی است و نیازمند تامل و اخذ مشاوره از افراد خبره و امین در این حرفه میباشد.

لذا گروه مشاورین امین والی آماده ارائه هرگونه مشاوره و خدمات در زمینه خرید، فروش و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات میباشند

Amin Vali 

Civil Engineer, MBA, Real Estate Agent, Multi-Unit Construction Project Manager in California,

 USA Phone : +1(310)925-3878 

Web : http://www.aminvali.com 

Web: http://www.persianinvest.com

E-mail : amin@aminvali.com 

Instagram:aminvali

Facebook:amin vali

Realtor in Zutila Inc.

DRE#02104474

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s